امتیاز 5 از 5 | از بین 1499امتیاز دهنده به تور ارمنستان

تور ارمنستان

در ادامه صفحه تور ارمنستان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای ارمنستان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

ارمنستان، با نام رسمی جمهوری ارمنستان و در محل قفقاز جنوبی واقع گردیده و پایتخت آن ایروان است. همسایگان ارمنستان در غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان، و در جنوب ایران و جمهوری خودگردان نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) می‌باشند.
از جاذبه هایی که در تور ارمنستان مورد توجه گردشگران قرار می گیرد می توان به معبد گارنی، شهر جرموک، شهر اشتاراک و ... اشاره کرد.
بزرگ‌ترین دریاچه این کشور دریاچه سوان است که آب شیرین دارد. دین رسمی ارمنستان مسیحی ارمنی و زبان رسمی این کشور نیز ارمنی‌است گرچه زبان روسی نیز در این کشور رواج دارد. کشور ارمنستان در بین کشورهای خاورمیانه از نظر دانشگاه های معتبر، کتاب خانه های مجهز و مراکز آموزشی بین المللی از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، به گونه ای که از کشورهای همسایه برای ادامه تحصیل به ارمنستان سفر می کنند. البته گردشگران تور ارمنستان برای گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز به این کشور سفر می کنند. شما مسافرین تور ارمنستان جالب است بدانید مساحت کلی این کشور 29900 کیلومترمربع است که نشان دهنده ی کوچک بودن این کشور است. ارمنستان از قسمت شرقی با جمهوری آذربایجان ، از قسمت جنوبی با ایران، از قسمت شمالی با گرجستان ،از قسمت غرب با ترکیه و از قسمت جنوب غربی با نخجوان همسایه و هم مرز مشترک هستند. چرخه ی اقتصادی ارمنستان بر روی چند اصل در حال پیشرفت است. از جمله: صنایع نساجی، صنایع فلزی، صنایع شیمیایی و ... که از همه مهم تر کارخانه های نساجی و ماشیا آلات را می توان نام برد. ارمنستان مواد غذایی، الماس و مواد معدنی را به کشور های همسایه و حتی اروپایی صادر می کند ولی در عوض نفت ، دخانیات و گاز طبیعی را وارد می کند. از آن جایی که دین اصلی و رسمی کشور ارمنستان مسیحیت می باشد ، کلیساهای متعدد و بسیار با شکوه و مجلل وجود دارد که معماری بی نظیر آن ها هر گردشگر تور ارمنستان را حیرت زده می کند. اولین و با ارزش ترین کلیسای ارامنه با نام کلیسای گریگور است که به نسبت کلیساهای موجود در ارمنستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در شهر واقارشات ارمنستان واقع شده است و بازدید از این شهر برای گردشگران تور ارمنستان بسیار جذاب می باشد. از مهم ترین و با ارزش ترین اعیاد ارامنه می توان عید کریسمس مصادف با تولد حضرت مسیح می باشد که مسافرین تور ارمنستان نیز این بازه زمانی را برای سفر به این کشور انتخاب می کنند زیرا که همه ی شهر پر از جشن و کارناوال های شادی می باشد و شهر پر از تازگی و انرژی مثبت برای یک سفر فوق العاده و خاطره انگیز می باشد. البته دومین عید مهم ارامنه عید پاک می باشد که به مناسبت رستاخیز حضرت مسیح برای مردم ارامنستان و گردشگران تور ارمنستان برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور ارمنستان ، جاذبه های گردشگری، آب و هوا، اطلاعات پرواز و ... در همین صفحه جست و جو کنید.

کشور ارمنستان یکی از جمهوری های مستقل تقریبا کوچک می باشد. پایتخت این کشور شهر ایروان است، این کشور دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی بوده که گردشگران زیادی با تور ارمنستان به این کشور سفر می کنند.
ارمنستان کشوری کوهستانی بوده و آب و هوایی معتدل و مناسب دارد که به همین خاطر به کشوری توریستی تبدیل شده است و سالانه مورد استقبال گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد. ارمنستان دارای وسعتی حدود 29800 کیلومتر مربع بوده و در جنوب غربی منطقه قفقاز قرار دارد.
فاصله ناچیزی از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه دارد اما بدون دسترسی به آب های آزاد است. ارتفاع این کشور از سطح دریا به طور میانگین 1800 متر می باشد. ارمنستان به دلیل کوهستانی بودن دارای رودخانه های زیادی با جریان های سریع می باشد که نقش بسزایی در اکوسیستم این کشور دارند، یکی از مهم ترین دریاچه این کشور سوان نام دارد که دارای ارتفاعی 1925 متری با سطح دریا می باشد و مورد توجه گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد.
می توان گفت این دریاچه جزو بزرگ ترین و مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین جهان است. آب و هوای ارمنستان متعادل بوده اما در زمستان با سرمای زیاد و بارش برف فراوان همراه است. گرمای این کشور معتدل و مناسب می باشد که بین گردشگران تور ارمنستان محبوب است. زبان رسمی ارمنستان، ارمنی است که زبانی ترکیبی هند و اروپایی است. دین رسمی کشور ارمنستان مسیح می باشد که اکثریت پیرو کلیسای خواری ارمنی می باشند و می توان گفت این کلیسا، کلیسای ملی ارامنه محسوب می شود همچنین گردشگران تور ارمنستان از این کلیساها بازدید می کنند. اقتصاد ارمنستان دارای قسمت های صنعتی متفاوتی می باشد که همه نوع صنایعی را دربرگرفته است
که می توان به صنایع:
نساجی، فلزی، شیمیایی، فرآورده های غذایی و مهم ترین آنها ساخت ماشین آلات است اشاره کرد.
این کشور دارای صادرات و واردات بزرگی می باشد که عمده وارداتش گاز طبیعی و نفت می باشد. همچنین به دلیل جاذه های تفریحی که دارد گردشگران زیادی را با تور ارمنستان به خود جلب می کند که بخشی از اقتصاد را هم به این زمینه اختصاص داده است.

ارمنستان به دلیل کوچک بودن فرودگاه های اندکی دارد. همچنین تنها یک فرودگاه بین المللی در آن وجود دارد و آن هم در شهر ایروان که پایتخت ارمنستان است قرار دارد. فرودگاه زوارتنوس ارمنستان نقش بسیار مهمی در جابه جایی مسافران و همچنین گردشگران تور ارمنستان دارد. این فرودگاه اصلی ترین پایگاه حمل و نقل بین المللی ایروان محسوب می شود. همچنین دومین فرودگاه پر تردد منطقه قفقاز می باشد.
این فرودگاه دارای سه پایانه می باشد که اولین پایانه آن در سال 1971 شروع به کار و در سال 2011 فعالیت آن پایان یافت. دومین پایانه دارای یک ساختمان برای پروازهای ورودی و یک ساختمان دیگر برای پروازهای خروجی می باشد. پایانه شماره سه مخصوص پرواز های وی آی پی بوده و پروازهای دیگر اجازه فرود در این پایانه را ندارند.
برج کنترل پرواز در قسمت پایانه اول قرار دارد که بر تمام فرودگاه مسلط می باشد. روزانه پرواز های زیادی از ایروان به سمت ایران و از ایران به سمت ایروان پرواز می کنند. ایرلاین هایی که از ایران به ارمنستان تور دارند عبارت اند از: آسمان، ماهان ایر، کیش ایر، آرمنیا و غیره می باشند، همچنین اتوبوس هایی نیز وجود دارند که می توان با آنها سفر کرد.

قابل توجه گردشگران تور ارمنستان ، این کشور واقع در قسمت شمال دارای آب و هوای معتدل می باشد و با توجه به شرایط اقلیمی خاصی که دارد میزان بارندگی آن کم و در نهایت دارای آب و هوای خشک قاره ای نیز می باشد.
گردشگران تور ارمنستان بدانند که تغییرات آب و هوا در ارمنستان بسیار زیاد و قابل ملاحظه می باشد. زمستان ها در ارمنستان چندان سرد نمی باشد و متوسط درجه حرارت در این کشور در نواحی دشت ها منفی 5 درجه ی سانتی گراد نیز می باشد و همچنین در مناطق کوهستانی متوسط درجه ی حرارت هوا منفی 12 درجه ی سانتی گراد است.
برای اطلاعات بیش تر گردشگران تور ارمنستان ، غیر از مناطقی که دارای ارتفاع زیاد نیز هستند دارای تابستان های گرم و طولانی است به طوری که میانگین درجه هوا در تابستان در بیش تر قسمت های ارمنستان 25 درجه سانتی گراد نیز می باشد همچنین گاهی اوقات در تابستان درجه حرارت هوا به 42 درجه سانتی گراد نیز افزایش می یابد.
قابل توجه مسافران تور ارمنستان ، میزان بارندگی در ارمنستان زیاد قابل توجه نمی باشد به صورتی که میزان بارندگی به طور متوسط 800 میلیمتر در طول سال است و همچنین در مناطق کم ارتفاع و دشت ها میزان بارندگی بین 6 الی 8 اینچ در سال کاهش می یابد.
به طور کلی از آب و هوای ارمنستان برای گردشگران تور ارمنستان بخواهیم بگوییم ؛ ماه های آوریل تا اکتبر گرم ترین ماه ارمنستان که از بین این ماه ها ، ماه های ژوئیه ، اوت و سپتامبر گرم ترین ماه های ارمنستان می باشد در صورتی که در ماه ژوئیه و اوت دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد هم می رسد. فصل زمستان که ماه های ژانویه ، فوریه و ومارس ، و پاییز که ماه های اکتبر ، نوامبر و دسامبر می باشد سردترین ماه های ارمنستان به حساب می آید.

سوالات متداول تور ارمنستان

1- بهترین زمان سفر به ارمنستان چه زمانی است؟

پاسخ : بهترین زمان سفر به ارمنستان، فصل های پاییز و بهار هستند چرا که در فصل زمستان، ارمنستان در سردترین دوران خود و در فصل تابستان، ارمنستان در گرم ترین و شلوغ ترین دوران خود به سر می برد.


2- ارزانترین فصل سفر به ارمنستان چه زمانی است؟

پاسخ : فصل زمستان، ارمنستان سردترین دوران خود را سپری می کند لذا در این فصل، بخاطر کاهش میزان ورود گردشگران به این کشور، به مراتب هزینه سفر هم کاهش می یابد.


3- در سفر به ارمنستان درام ببریم یا دلار؟

پاسخ : جهت خرج کردن و خرید در ارمنستان، می توان از دلار هم استفاده کرد اما خوب است برای خریدهای روزمره، مقداری از بودجه خود را به درام تبدیل کنید.


4- هزینه سفر به ارمنستان چقدر است؟

پاسخ : بطور کلی، ارمنستان یکی از مقاصد خارجی ارزان قیمت به حساب می آید اما هزینه کلی سفر، به نوع هتل، پرواز، خدمات ارائه شده و غیره بستگی دارد.


نظرات کاربران
هانیه 4 آبان 98
3
اونایی که میخوان برن ایروان حتماً پاراگلایدر رو امتحان کنند. ایروان یا شاید بگم بخش بزرگی از ارمنستان دشت و جاهای سرسبز تشکیل داده و برای همین پاراگلایدینگ خیلی جذاب میتونه باشه. علاوه بر تفریح و هیجان که در ارتفاع دارین چشم انداز زیبایی هم از زمین های سرسبز و منظره بی نظیر غروب آفتاب خواهید داشت.
تا اونجا که میدونم تو ارمنستان پاراگلایدینگ تو دریاچه سوان، کوه های تقنیس و آرا و آراگاتس برگزار میشه که هرکدوم منظره زیبای خودشونو دارن.
سینا 30 مهر 98
2
به شخصه ترجیح میدم برای ارمنستان مخصوصا ایروان، لوکس ترین و بهترین تور رو انتخاب کنم. انقدر کلیسا و جاهای دیدنی داره که بدون تور نمیتونین از محبوباش بازدید کنید. تورهای لوکس هم خوبیش اینه شما رو به بهترین رستوران ها و مراکز خرید میبرن که تجربه بی نظیری داره. از همه مهم تر هتله. توی ارمنستان لوکس ترین هتلاش با هتل های 4 ستاره یا 5 ستاره جاهایی مثل آنتالیا برابری می کنه برای همین خوبه که لوکس ترین و بهترین هتل ارمنستان رو برای اقامت انتخاب کنید.
آرمین 17 مهر 98
3
دوستان یه تجربه راجع به هتل های ارمنستان هست که خوبه بدونین.
بنده دوبار به ارمنستان سفر کردم. سفر اولم هتلم 5 ستاره بود. هتل ماریوت که یکی از لوکس ترین و بهترین هتل های ایروانه و برای هرشب اقامت 120000 درام پرداخت کردم. 3 شب اونجا بودم که میشه 360000 درام ینی یچیزی معادل 720 دلار...
دفعه ی بعدی رفتم در یکی از بهترین هتل های 4 ستاره ایروان اقامت کردم که اسمش آنی گرند بود و حتی به نظرم ظاهر هتل لوکس تر از ماریوت بود. برای این هتل شبی 90 دلار دادم که خیلی ارزونتر از 5 ستاره بود.
اصلا به صرفه نیست که برین ارمنستان و هتل 5 ستاره بگیرین. درسته که هتل 5 ستاره یکسری خدمات بیشتری ارائه میده ولی اصلا نمیارزه انقدر هزینه بیشتر بدین برای خدمات بیشتر و خدماتی که استفاده نمیکنین ازش
ندا 14 مهر 98
4
تابستون بهترین وقتیه که باید به ارمنستان سفر کرد. خیلی ها میگن تابستون بخاطر اینکه ارمنستان هوای خوبی داره خیلی توریست میاد اونجا و گشتن سخت میشه. تا حدودی با این موضوع موافقم چون واقعا شلوغ میشه و از طرفی هم هزینه ها خیلی میره بالا. تابستون میخواستم برم هتلی که انتخاب کرده بودم ولی ظرفیت پر شده بود و حتی هتل های خوب دیگشون هم ظرفیت خالی نداشتن برای همین یه هتل نسبتا معمولی رفتم هرچند خوب بود.
فستیوال های زیادی در تابستون تو ارمنستان برگزار میشه که هرکدوم هیجان خاص خودشونو دارن. مثلا یکیش مراسم پشم چینی بود برای اینکه صنعت محصولات صنایع دستی و محلیشونو به نمایش بذارن.
یه فستیوال هم دارن به اسم نان در کوهستان. به شدت پیشنهاد میکنم در این فستیوال شرکت کنین چون با انواع غذاهای محلی ارمنستان آشنا میشین و هم میتونین اونارو تست کنین. واقعا بی نظیره غذاهای محلی ارمنستان.
اگر هم دنبال هیجان هستین، فستیوال دوی رنگ پیشنهاد میشه. یه ماراتن 5 کیلومتری که در مسیر انواع رنگ های روشن میریزن روتون و خیلی حال میده. راستی آخر مسابقه هم به سه نفر اول جایزه هم میدن.
کسری امینی 1 تیر 98
2
راست میگن که میدان جمهوری یکی از پرطرفدارترین و توریستی ترین جاهای ارمنستانه. شب رفتیم اونجا با اینکه شب بود ولی خیلی شلوغ و باصفا بود. بعضی از جاهای میدون کلی کافه و رستوران داشت که میتونستید انواع غذاهای فست فودی و محلی رو با کیفیت خوب میل کنید.
وسط میدون هم یه آبنمای بزرگ گذاشتن که شب ها چراغونی میشه و خیلی منظره زیبایی رو به ارمغان میاره. خداوکیلی رفتین ارمنستان حیفه شبا میدون جمهوری رو ول کنین برین تو هتل بخوابین.
سینا 26 خرداد 98
2
تور ارمنستان ویزا نداره کلا یا تو مرز ویزا صادر میکنن ؟
فربد غدیرزاده 26 خرداد 98
0
سلام کاربر گرامی.
در سال 95 توافقنامه ای میان ارمنستان و ایران صورت گرفت که به موجب آن، گردشگران ایرانی می توانند با به همراه داشتن پاسپورت، به مدت 90 روز بدون نیاز به ویزا در ارمنستان اقامت داشته باشند.
مینو 18 خرداد 98
4
دوستان قبل از اینکه برین ارمنستان چون اونجا از تاکسی و اینا زیاد استفاده خواهید کرد حتما قبل از اینکه برین و تو ایران هستین دوتا برنامه Yadex taxi و gg رو نصب کنین چون اگر بخواین اونجا نصب کنین باید وقت و هزینه صرف کنین که نمیارزه.
باران 11 خرداد 98
0
تقریباً در سفری که به ایروان داشتم اکثر رستوران های مختلف شهر رو غذاهاشونو امتحان کردم. همشون خوبن ولی یه رستوران خیلی چشمم رو گرفت. رستوران اولد اریوان یا old Erivan یکی از بهترین رستوران های سنتی ایروان بود و خیلی از مردم شهر تعریفشو میکردن. واقعا یکبار به این رستوران برین کلاً در طول سفرتون فست فود رو بیخیال میشین و فقط غذاهای سنتی ارمنی رو تو این رستوران میل میکنین. غذاهای ارمنی که همینطوریش نگاشون میکنی خیلی خوشمزه هستن و اگه این غذاها رو تو رستوران خوبی مثل اولد اریوان بخورین که خیلی محشر میشه. راجب قیمتاش هم بگم که قیمتاش نه اونقدر گرونه نه اونقدر ارزونه وقتی هم غذاهاشونو بخورین بخاطر کیفیتش میبینین کاملا میارزه
منیژه 1 خرداد 98
1
تجربه ای که از سفر به ارمنستان به دست اوردم اینه که به هیچ وجه یک قرون خرج خرید کردن نکنید. هر چی پول دارید که برای سفر گذاشتین کنار فقط صرف دیدن جاهای مختلف و از همه مهم تر، تفریحاتش کنین.
بیژن 19 دی 97
2
دریاچه سوان بسیار منطقه ای خوش آب و هوا و لذت بخشیه. دور تا دور دریاچه سرسبزه و باد خیلی خوبه میاد اونجا و میشه گفت بهترین جای ارمنستان برای لذت بردن از آرامش و طبیعته.
تابش 18 مهر 97
3
خرید در ارمنستان فقط مراکز خرید ایروان مال و دالما گاردن. دالما گاردن خیلی بزرگ و شلوغه ولی هرچی بخواین میتونین اونجا پیدا کنین. در کنار فروشگاه و کافه و رستوران، سینما هم داره که فیلمای خوبی برای گذروندن وقت پخش میکنه.
دلارام 2 مهر 97
2
همیشه میگن هرچقدر پول بدی همونقدر آش میگیری. ولی این موضوع برای ارمنستان صدق نمیکنه. ارمنستان یکی از ارزان ترین کشورهای خارجی برای سفر کردنه و هزینش به طور میانگین، یک سوم جاهای دیگس.
با کمتر از یک میلیون تومن تور امنستان گرفتم 4 روزه که واقعا راضی بودم. خود تور خیلی خدمات خوب و مناسبی ارائه داده بود و لیدراشم خیلی خوب بودن. به غیر از تور خود ارمنستان هم خیلی کشور خوبی بود. رفته بودیم ایروان خیلی زیبا و خلوت بود و راحت به هرجا که میخواستی بری دسترسی داشتی. قیمت ها خیلی مناسب و تو مراکز خریدش همه چی میتونستی پیدا کنی. ارمنستان شب و روز نداره و در هر ساعتی که بری بیرون خیلی از جاها بازن و خیلی کارها میشه کرد و خوش گذروند. پیشنهادم می کنم اگر رفتین حتما دریاچه سوان رو ببینین البته بازدید از این دریاچه فکر کنم تو همه تورها باشه ولی چه بود چه نبود برین اونجا چون خیلی دلنشینه.
مهران 15 شهریور 97
3
اگه میخواین به ارمنستان برین ماه های جولای، مارس و آوریل شللوغ ترین دوران گردشگری ارمنستانه. این مدت هم فستیوال های مختلف داره و آب و هواش خوبه ولی خب شلوغه و بدیاش.
پروانه 23 مرداد 97
2
قرار بود دو هفته برم ارمنستان. قبل از اینکه برم تو اینترنت گشتم تمام جاهای دیدنی و باحال ارمنستان رو دیدم که اونجا رفتم یکسری اطلاعاتی راجبش داشته باشم. ولی وقتی رفتم مارو یه موزه بردن که تا بحال اسمشم نشنیده بودم. اسمش موزه اربونی بود که چندین هزار اثر تاریخی، هنری و عتیقه های مختلف داشت که یکی از قدیمی ترین جاهای ارمنستان به حساب میومد. حال کردم باهاش
فراهانی 23 تیر 97
4
فقط یکبار به ارمنستان سفر کردن اونم بدون تور رفتم. چون کلاً سفر به ارمنستان اونقدر گران نیست تصمیم گرفتم لوکس ترین و بهترین هتل ایروان رو انتخاب کنم. با کلی جست و جو در سایت هایی مثل بوکینگ، هتل گرند ایروان بهترین هتلی بود که در این شهر وجود داشت.
خیلی راضی بودم از هتل. جدای قیمت، خدمات عالی، امکانات بی نظیر، استخر، باشگاه، خدمه، رستوران و کلا همه چیش عالی بود. با تجربه ای که من دارم از این هتل، حتما توصیه می کنم در صورت سفر به ارمنستان در این هتل اقامت کنین.
بهناز 19 فروردین 98
0
موسیقی های سنتی ارمنی رو بسیار میپسندم. در عین عجیب بودن بسیار زیبا هستن. کلاً سبک های موسیقی ارمنی خیلی خوبن و خیلیاشون جهانی شدن ولی فقط باید به کنسرتاشون برین تا نهایت لذت از موسیقی ارمنی رو ببرین.
توبا 9 تیر 97
4
من علاقه زیادی به غذاها محلی شهرهای مختلف جهان دارم و میخوام تجربه ای که از غذاهای ارمنی رو دارم بهتون بگم.
دو هفته رفته بودم ایروان و در این دو هفته تقریبا تمام غذاهای محلی ارمنستان رو مزه کردم. برای اینکه حوصله رفتن به رستوران های مختلف رو نداشتم رستوران "مر گیوق" رو کلاً انتخاب کرده بودم چرا که این رستوران یکی از بهترین رستوران های ایروان و از بهترین رستوران ها برای سرو انواع غذاهای محلی ارمنیه. جالبه که کف رستوران هم فرش ایرانی گذاشتن که خیلی خوشگله. بگذریم.
یکی از غذاهای خوشمزش "پلو" یا Pilaf هست. درواقع ارمنی ها هم مثل ما برنج، پای ثابت سفره هاشونه ولی فرقش اینه که برنجاشونو با بلغور و گندم سرو می کنن و یسری ادویه ها و چیزای دیگه هم باهاش سرو میشه.
یه غذای خوشمزه دیگه هم فاسولیه هست. فاسولیه غذای کم حجمیه و مزش خوبه. میان گوشت بره رو با لوبیا این چیزا تو قابلمه میپزن بعش برنج و چیزای دیگه هم میذارن کنارش سرو می کنن.
یه غذای عجیبی هم ارمنیا دارن به اسم هاریسا. از بیرون که نگاش میکنین فکر میکنین حلیمه ولی در واقع یه نوع حلیم غلیظ مرغه که برای درست کردنش آرد گندم رو با مرغ یا گوشت بره برای زمان زیادی میذارن تو آب روی شعله ملایم تا جا بیوفته. ولی این غذا رو هرجایی نمیتونین پیدا کنین چون معمولا برای مراسم ها و مناسبت های سرو میشه.
ادمین 9 تیر 97
0
بستگی به خودتون داره کاملا، سفر هوایی آسایش بیشتری داره و زمان کمتری می بره اما سفر زمینی با تور ارمنستان ماجراجویانه و زمان بر هست. در عوض با مناظری در راه رو به رو میشید که بی همتا هستند.
احسان مرادی 6 تیر 97
3
یکی از دلایلی که به ارمنستان سفر کردم سوغاتی های متنوعشه. یه سوغاتی دارن به اسم مربای گردو که از مربای آلبالو برای تهیه‌ش استفاده شده و رنگ زرشکی هم داره. مز ای که داره واقعا بی نظیره.
بهتون توصیه می کنم حتما اگر گذرتون افتاد به این کشور حتما یکی از اینا رو امتحان کنین
ستاره 28 خرداد 97
0
آدم ارمنستان باید بره که فقط غذاهاشو بخوره. یه غذا دارن به اسم خورتوواس که مزه شیشلیک خودمونو میده ولی با گوشت خوکه. اگه اعتقادی به حرام بودن گوشت خوک ندارین این غذا واقعا بی نظیره و حتی محبوب ترین غذای ارمنستانه.
یه غذا هم دارن به اسم قاپاما که اندازش مثل غذاهای فینگر فوده ولی مزه ای که داره که نگو و نپرس ولی این غذا فقط در کریسمس سرو میشه.
بهار 23 خرداد 97
1
جشن سال نو ارمنستان واقعا در جای خودش بی نظیره. شاید از نظر هیجان و امکانات به جاهای دیگه ای مثل دبی نرسه ولی خیلی قشنگ و خاطره انگیزه و از همش جالب تر اینه که همش مردم درحال پخش کردن شیرینی و گل به هم هستن. شرکت در این جشن بسیار پیشنهاد می شود.
کمند 13 خرداد 97
3
اون دسته از عزیزانی که به قصد رستوران و غذاهای ارمنی میرن ارمنستان خوبه که بدونن هزینه یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران نه چندان لوکس و گران نزدیک به 3000 درام ارمنیه. از اونورم اگر خودتون برین مواد اولیه بخرین خودتون درست کنین که عمراً به مزه رستوران ها برسه قیمتش تقریباً برابری میکنه با قیمت رستوران برخلاف ایران که رستوران میاد کلی سود میکنه روی غذاهاش.
عیسی ممدوحی 23 بهمن 96
1
ارمنستان از بهترین کشورها برای علاقه مندان به جاهای تاریخی و قدیمیه. هرجای شهر راه میری یک بنای تاریخی میبینی که قدمتی چند صد ساله و چند هزار ساله داره مثل کلیسای گغارد که خیلی معروفه.
کلی بخوایم بگیم ارمنستان کشوریه که حداقل یکبار در طول حیات باید ازش بازدید کنید.
محبوبه 21 آبان 96
4
این عکس پلکانیه که برای ارمنستان گذاشتین کجاس؟
ادمین 21 آبان 96
0
این عکس مربوط به گاسگاد ارمنستان هست
نفیسه 21 آبان 96
2
میشه به صورت آنلاین تور های ارمنستان تون رو خرید؟
ادمین 21 آبان 96
0
متاسفانه این امکان در حال حاضر روی سایت فعال نیست
همایون احمدی 21 آبان 96
4
ارمنستان مقصد جالبیه که هم لذت ببرین از جاهای دیدنیش هم اطلاعات خوبی رو کسب کنین. جالبه ارمنستان در میان کلی کشور، اولین کشور مسیحی جهانه و قدمتش هم به بالای 1700 سال میرسه.
عید 98 رو در ایروان گذروندم. شهر جالبی بود. مردم خوبی داشت و همه چیز کاملا خوب بود. واقعا ارمنستان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای زندگیه که تا حدودی شبیه به ایران باشه.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر