امتیاز 5 از 5 | از بین 2231 امتیاز دهنده به تور سن پترزبورگ

امتیاز 5 از 5 | از بین 2230 امتیاز دهنده به تور سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ

در ادامه صفحه تور سن پترزبورگ می توانید لیستی از به روز ترین تورهای سن پترزبورگ آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور سن پترزبورگ


سن پترزبورگ یکی از بزرگترین شهرهای روسیه می باشد و از نظر مساحت جغرافیایی بزرگترین مساحت را بعد از مسکو دارد و دومین شهر از این نظر در روسیه است، در تور سن پترزبوگ می توان از اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری هم چون کلیساها ، مجسمه ها ، قصر ها و دیگر جاهای دیدنی نام برد. در صورت پیدا نکردن تور مورد نظر به قسمت تور روسیه مراجعه فرمائید.
دستور ساخت این شهر را در سال 1703 پتر کبیر صادر کرد که تا سال 1919 به عنوان پایتخت روسیه برای گردشگران تور سن پترزبورگ شناخته شده بود. البته از ابتدا این شهر را به این نام نمی خواندند ، سه بار نام سن پترزبورگ تغییر کرد و در آخر هم به اسم اولیه خود در سراسر دنیا شهرت یافت.
در ابتدای ساخت این شهر چندین مهندس و افراد مجرب از کشورهایی مثل: ایتالیا و فرانسه دعوت شدند تا بتوانند به کمک یکدیگر این چند جزیره را تبدیل به یک شهر زیبا کنند که با توجه به علم و امکانات آن زمان بسیار هم موفق بوده اند. با ساخت چندین پل عظیم و جاده های طویل توانستند دسترسی به بیشتر نقاط پترزبورگ را سهل و آسان کنند. پتروپاولوکس ، بنای قلعه ای شکل با 6 دژ اولین سازه ای بود که مهندسین در این شهر ساختند که تا به امروز از آن برای گردشگران تور سن پترزبورگ مرمت و حفظ کرده اند.
قدمت این شهر به قرن هجدهم میلادی باز می گردد که 250 سال پایتخت روسیه بوده است. گردشگران عزیز تور سن پترزبورگ جالب است بدانید این شهر شمالی ترین شهر دنیا می باشد که جمعیت آن طبق آمار های اخیر 5 میلیون نفر می باشد. با توجه به این که این شهر دارای 45 جزیره و 50 رودخانه و آبشار می باشد ، برخی از اهالی آن را ونیز می خوانند که برای مسافرین تور سن پترزبورگ بسیار جالب به نظر می رسد.لازم به ذکر است که در شهر سن پترزبورگ نیمی از سال آب و هوایی زمستانی همراه با بارش برف سنگین همراه است که این امر می تواند باید برای گردشگران تور سن پترزبورگ مهم باشد که بتوانند تصمیم بگیرند چه زمانی علاقه به سفر به این شهر یخبندان را دارند.
پترزبورگ بیش از 80 پل دارد که 25 عدد از آن ها متحرک می باشد و هنگام باز یا بسته شدن آن ها علاوه بر گردشگران تور سن پترزبورگ بقیه مردم هم به تماشا می پردازند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تور سن پترزبورگ به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

اطلاعات و موقعیت شهری

سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه و همچنین سمبل سختی و مقاومت روسیه شهرت دارد که با ویژه گی های جذابی که دارد به عنوان مقصدی بی نظیر برای گردشگران تور سن پترزبورگ تبدیل شده است. این شهر در کناره های رود نوا و همچنین در قسمت شرقی جلیخ فنلاند و در دریای بالتیک واقع شده است.
این شهر در سال 1730 میلادی به دستور پتر کبیر ساخته شد و به مدت 225 سال پایتخت روسیه بود.نام این شهر برای یک مدتی پتروگراد نیز بود اما پس از فروپاشی و شکست امپراطوری تراز ها به نام لنین لنینگراد نام گذاری شد و در نهایت پس از فروپاشی و شکست شوروی به نام سن پترزبورگ باز گشت.
این شهر در قسمت شمالی ترین و همچنین پر جمعیت ترین شهر دنیا می باشد که در اوایل تابستان با طولانی شدن تابش نور خورشید شب های رنگ آسمان گرگ و میش می باشد ، به همین دلیل است که این شب ها را شب های سفید روسیه می نامند که مورد توجه بسیاری از گردشگران تور سن پترزبورگ قرار گرفته است به طوری که سالانه تعداد بی شماری در اوایل تابستان به این شهر سفر می کنند تا شاهد این پدیده ی زیبا باشند.
قابل توجه مسافران عزیز تور سن پترزبورگ ، این شهر نسبت به دیگر شهر های اروپایی ارزان تر نیز می باشد که می توانید با کمی دقت و برنامه ریزی اصولی با حداقل هزینه در این شهر می توانید نهایت لذت را ببرید.
مورد توجه گردشگران تور سن پترزبورگ ، وضعیت آب و هوای این شهر تا حدودی معتدل می باشد اما بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ ماه مه تا سپتامبر است که آب و هوای مطلوب تری را نسبت به دیگر ماه های سال دارد.زمستان ها در این شهر بسیار سرد و آزار دهنده است به صورتی که فقط ساکنان این شهر می توانند تحمل کنند در مقابل تابستان های روسیه مطلوب تر و کمی معتدل می باشد.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است