امتیاز 4.8 از 5 | از بین 2987 امتیاز دهنده به تور ازمیر

تور ازمیر

در ادامه می توانید لیستی از به روز ترین تورهای ازمیر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور ازمیر

ازمیر یکی از جاذبه های کشور ترکیه و یکی از مراکز مهم تجاری است که به ترکیه ی کوچک معروف می باشد. شهر ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که در کنار دریای بسیار زیبا و دل نواز ” اژه ” قرار گرفته و به دلیل سواحل ماسه ای متعدد در جنوب این شهر و شناخته شدن به عنوان شهری بندری، تجاری بازرگانی و علمی ، یکی از مهم ترین جاذبه های مهم گردشگری ومنبع درآمد کشور ترکیه است.
شهر ازمیر مناطق دیدنی بسیار زیاد و زیبایی دارد که از جمله آن ها ” میدان کناک ازمیر ” ، “آسانسور ازمیر”  و ” قلعه کادفه کاله ازمیر ” است همه ساله مورد استقبال بسیاری از گردشگران تور ازمیر بوده است.
به گردشگران تور ازمیر پیشنهاد می شود در فصل بهار به این شهر سفر کنند زیرا آب و هوای ازمیر در کل مشابه آب و هوای ایران چهار فصل دارد. تابستان ها نسبتا شرجی می شود چون کنار دریا قرار دارد و زمستانها سرد پائیز متوسط و بهار آب و هوای عالی را دارد.
شهر ازمیر دارای مراکز خرید و مناطق تفریحی متعددی است. از جمله اسکله کوناک در نزدیکی برج ساعت و منطقه آلسانژاک برای خرید و تفریح و بازدید.

اطلاعات و موقعیت شهری

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که دارای موقعیت خوب از نظر تجاری ، صنعتی و بندری می باشد. شهر ازمیر دانشگاه های خوب و با اعتباری دارد که بهترین آن دانشگاه صنعتی ازمیر می باشد.
شهر ازمیر یکی از جاذبه های گردشگری خوب کشور ترکیه می باشد که در سراسر جنوب آن ساحل زیبا و ماسه ایی دارد.
ازمیر ترکیه آب و هوای مدیترانه ای دارد که دارای چهار فصل می باشد که تابستان های گرم و زمستان های سرد و فصل بهار آب و هوای متوسط و در بهار آب و هوای بسیار خوبی دارد. بیشترین توریست ها در فصل تابستان به این شهر زیبا می آیند.
همه ساله توریست های زیادی به قسمت های مختلف این شهر می آیند که از جمله آن ها شهر تاریخی افس بزرگ ترین شهر باستانی در دنیا و چشمه های آب معدنی در سواحل شهر چشمه و شهر باستانی ترووا می توان نام برد.
مکان ها و جاذبه های دیدنی شهر ازمیر ترکیه :
میدان کناک ازمیر : در وسط این میدان ساعتی بزرگ به سبک عثمانی بسیار پر زرق و برق ساخته شده است و به همین دلیل معروف می باشد و سمبل شهر ازمیر ترکیه می باشد.
آسانسور ازمیر : در میدان کارتاش بنای بسیار بلندی قرار دارد که برای جابه جایی مردم از ساحل و به بالای تپه با یک وسیله فشار قوی جا به جا می شوند که امروز به دلیل پیشرفت تکنولوژی به وسیله ی نیروی الکترکی انجام می گردد.
قسمت بالای این بنا رستورانی قرار دارد که می توانید به بلا بروید و در این رستوران با منظره ی زیبایی که دارد لذت ببرید.
قلعه کادفه کاله :
این قلعه با ارتفاع 186 متر از قرن چهارم تا به امروز با پرجا مانده است که یکی از دیدنی های بسیار زیبای ازمیر می باشد.

آب و هوا

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که در ساحل دریای اژه قرار دارد که سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران می باشد.
ازمیر ترکیه آب و هوای مثل ایران دارد که چهار فصله می باشد که تابستان های شرجی و گرم به دلیل نزدیک بودن به دریا و زمستان های سرد و در پاییز هوای متوسط و بهار آب و هوای معتدل و بسیار خوبی دارد.
به طور کل آب وهوای مدیترانه ای می باشد که بیشترین بارندگی در فصل آبان تا فروردین می باشد و در فصل تابستان میزان بارندگی خیلی کم می باشد و به ندرت می باشد.
ازمیر در تابستان با اینکه آب و هوای گرمی دارد اما اکثر سفر ها در این فصل می باشد و بیشتر جشنواره ها و کنسرت ها در فصل تابستان می باشد. دی ماه یکی از سرد ترین هوای ازمیر می باشد که مسافران کمتری از آن استقبال می کنند.
میانگین دما :
فروردین : کمینه 10 - ، بیشینه 20
اریبهشت : کمینه 13.9 - ، بیشینه 25
خرداد : کمینه 17.8 - ، بیشینه 30.6
تیر : کمینه 20 - ، بیشینه 32.8
مرداد : کمینه 19.4 - ، بیشینه 32.2
شهریور : کمینه 16.1 - ، بیشینه 28.9
مهر : کمینه 12.8 - ، بیشینه 23.3
آبان : کمینه 8.3 - ، بیشینه 17.2
آذر : کمینه 5.6 - ، بیشینه 21.8
دی : کمینه 3.9 - ، بیشینه 11.7
بهمن : کمینه 4.4 - ، بیشینه 12.2
اسفند : کمینه 6.7 - ، بیشینه 15.6

درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است